FANDOM


Красножони - український православно-християнський козачий рід. Серед представників реєстрові козаки і реєстрові християни (мужики, козаки-гречкосії) Російської імперії, громадяни Української і Російської Республік в т.ч. у складі Радянського Союзу, люди що мали пряме відношення до україноруського віровчення про козаків, вільних людей по волі Божій, а не царській чи панській ще з часів Хмельниччини.

Красножони із села Капустинців Пирятинського повіту Полтавської губернії Edit

Вже в реєстрі-переписі жителів Яготинської сотні Переяславського полку Області Війська Запорізького (Малоросія) Російської імперії за 1726 рік у селі Капустинцях зустрічаємо Івана Красножона, посполитого убогого (тобто простого, нереєстрового громадянина-козака, мужика, козака-гречкосія, вільну людину по волі Божій, а не царській або панській).

Судячи за все його прямими нащадками є численні представники роду Красножонів, які мешкали у селі Капустинці у 19-20 століттях і продовжують мешкати тут і в селах округи до нинішнього часу.

Зокрема:

  • 1. Василь Красножон
  • 2/1. Прокопій Васильєв син Красножон
  • 3/1. Григорій Васильєв син Красножон
  • 4/3. Йосип Григорієв син Красножон (?, Капустинці - бл.1928, Капустинці)
  • 5/4. Марія Йосипова дочка Красножон (10.01.1907, Капустинці - бл.1930, Капустинці) - моя (Сергія Роде) прабаба, царство їй небесне.